Sport, rekreacja, hobby Zakupy 

Chroń stopy przed potencjalnymi urazami – o obuwiu sportowymi

Zamów obuwie sportowe.

Regularne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w grach zespołowych wymagają, by odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można na dłuższą metę podejmować się w zwyczajnych butach, toteż tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Obuwie sportowe to lokata w lepsze rezultaty sportowe i zdrowie

Gros z ludzi łączy buty sportowe przeważnie z wygodą ich noszenia oraz fajną estetyką. Nie zauważamy ich charakterystycznych cech, niemniej jednak podświadomie wiemy, iż stopy czują się w takim obuwiu najlepiej. To dlatego obuwie sportowe chętnie nosimy też w czasie pracy, w szczególności, jeśli jest to profesja, w którym codziennie stoi się lub chodzi – widzimy je na nogach nauczycieli, dentystów czy pracowników magazynów. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z obuwia opracowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze wyniki, ale również zredukować ryzyko możliwych kontuzji. Obuwie dla biegaczy ma amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na kostkę i śródstopie podczas styczności z bieżnią, spody obuwia do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, korki do piłki nożnej gwarantują graczom przyczepność i pozwalają na błyskawiczną zmianę pozycji zarówno na naturalnej, jak i sztucznej pokrywie stadionu, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po parkiecie. Buty sportowe są zatem inwestycją w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj butów sportowych pospolitymi adidasami!

Jeżeli dla uprawianej przez nas dziedziny sportowej zaprojektowano specjalne buty, nie warto zastępować ich zwyczajnymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w niewłaściwym obuwiu z supermarketu może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie warto także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt wpływają lata poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką danej dyscypliny sportowej i odkrycie technologii produkcji takich butów. Obuwie uszkodzone albo noszące widoczne oznaki zużycia, zalecamy tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, bowiem zapewne nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może spowodować urazy podczas treningu.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Powiązane treści