Zakupy 

Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Dowiedz się więcej o antenie naziemnej na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się również niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane treści