Dbanie o zdrowie Zakupy Żywność 

Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Znajdź sok z kapusty kiszonej na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia powtórnie powróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, przedtem mniej znane owoce i warzywa. Mówiąc o leczniczych walorach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć także napojów takich jak maślanka, kwas chlebowy albo wszelkiego typu zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w nieskomplikowany i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje konieczne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający mnóstwo substancji oddziałujących pozytywnie na nasze samopoczucie. Głównym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kiszonek to również skarbnica witamin. Warta uwagi jest zwłaszcza wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić z uwagi na zawartość witaminy P i K, witamin z grupy B oraz duże stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego należy go spożywać?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają radzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Wzmacniają one także apetyt i stanowią ochronę podczas terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane treści