Technologie Zakupy 

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Więcej informacji o drukarce 3D

W asortymencie CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, działają między innymi w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Szacuje się, że używając drukarek 3D i innych produktów Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony prawie o 90 procent. Główne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych urządzeń i usług, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Formlabs to kolejny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w autorskiej, prekursorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i łatwą obsługą. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można szybko uzyskać identyczne makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w rozmaitych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny i dokładny, a w czasie procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie występują wypaczenia.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane treści