Zakupy 

Jakie właściwości mają lampy solne?

Jeśli szukasz lamp solnych, koniecznie wejdź na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały ogromną popularność. Trzeba przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie wyłącznie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Korzyści zdrowotne lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także potencjalne źródło wigoru oraz właściwego samopoczucia.

Dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Powiązane treści