Budownictwo Zakupy 

Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Jeśli szukasz kontenerów KP, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-rolkowe/.

Część śmieci nie może być wyrzucanych do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w trakcie wszelkiego typu remontów i prac budowlanych, a także odrzutów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane utylizacji zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednak wyniknąć problemy związane z przechowywaniem i przewozem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i przewozu opakowań, gruzu, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Proces ich załadunku ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najprostsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich przedsiębiorstw?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Wśród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, jak również wszelkiego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywozu gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po napełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich składowania lub recyklingu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane treści