Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy 

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli chcesz zamówić listwy podłogowe, koniecznie odwiedź ten adres

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane treści