Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy 

Meble z drewna litego – dbaj o nie, a przetrwają dziesięciolecia

Potrzebujesz wyrobów z litego drewna? Sprawdź rabwood.sklep.pl.

Współcześnie również w małych miasteczkach bez problemu można pokazać lokalizację znanych sklepów meblowych. Ich oferta jest częstokroć tak ogromna, że wchodząc do takiego salonu można w kilka chwil zaplanować całe mieszkanie. Lecz meble ze znanych sieci wykonywane jest często z lekkich i łatwych w obróbce płyt MDF. Z rzadka są one tak mocne oraz piękne jak meble dębowe, zaprojektowane przez zawodowców pracujących w zakładach stolarskich i wykonane z dbałością o najmniejszy detal.

Meble z drewna litego kosztują stosunkowo więcej, lecz przetrwają dekady

Kupno mebli produkowanych taśmowo ciężko nazwać długotrwałą inwestycją. Meble z sieciówek już po paru latach będą ujawniać poważne ślady zużycia: zawiasy zaczną świszczeć, okleina odwzorowująca drewno rozerwie się na zagięciach, a tył z chudej płyty pilśniowej z czasem się złamią albo odkształcą. To nie są meble naszych babć i dziadków, które przechodziły z pokolenia na pokolenie w prawie że niezmienionym stanie. Meble z drewna litego dzisiaj nie są wbrew pozorom rzadkością w sprzedaży, aczkolwiek nie cieszą się taką popularnością, bowiem łatwiej, taniej i szybciej jest Polakom zrobić zakupy w marketach meblowych. To prawda, klient bierze pod uwagę, iż meble dębowe zazwyczaj są odpowiednio droższe i, gdy wytwarzane są na zamówienie, nieraz należy na nie poczekać nawet parę tygodni. Aczkolwiek w zamian za to kupujący dostaje produkt gotowy służyć nam dekady, o ile będzie się go poprawnie pielęgnować. A utrzymanie w dobrym stanie mebli dębowych wcale nie wymaga dużego nakładu pracy.

Nawet zaniedbane wyroby z litego drewna można odrestaurować

Poza fenomenalną wytrzymałością meble dębowe mają także sporo innych walorów, co powoduje, iż wciąż są polecane i promowane przez czołowych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym designie nadają przestrzeni wykwintny styl. Drewniane meble wprowadzają przytulność kojarzoną z ogniskiem domowym, jak również podkreślają przywiązanie ich posiadacza do tego co naturalne. Lite drewno rewelacyjnie komponuje się z różnorodnymi stylami aranżacyjnymi, w związku z tym stolik bądź szafa kupiona do mieszkania w stylu vintage można będzie bez przeszkód wkomponować po kilku latach w inny, np. loftowy wystrój. Co istotne, nawet gdy właściciel zapomni o cyklicznej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego najczęściej da się względnie łatwo odnowić.

Dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Powiązane treści