Wyposażenie i urządzanie domu Zakupy 

Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Dobry stolik kawowy powinien być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Trzeba także mieć na uwadze, że jest to niebanalny detal wystroju pokoju dziennego. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród licznych modeli stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika należy zwrócić uwagę na parę kwestii. Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma bądź książki? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń pokoju dziennego? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą przestrzeń mieszkania, ale także bez trudu utrzymać w nim porządek. Można zastanowić się też zakupem modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i świetnie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki w formie hexagonu można swobodnie komponować z dowolną liczbą elementów. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy lub stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie znakomitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, np. zrobionym z europalet. Niebanalnym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać poziomu siedziska, a więc ok. 45-50 centymetrów. Jeżeli chcemy postawić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika powinien sięgać do poziomu podłokietnika.

Powiązane treści