kapsułki kawy do ekspresu, kapsułki z kawąZakupy Żywność 

Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to często ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane treści