Budownictwo Zakupy 

Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Dalsze informacje o blachodachówce.

Blachy na dach to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha na dach – cechy i zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachodachówki należy nabywać w przetestowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy wznoszeniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane treści