Budownictwo Zakupy 

Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Znajdź kontenery KP na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy okien i drzwi, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do składowania ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane treści