Zakupy Żywność 

Tchibo Cafissimo – kapsułki zamienne z kawami single origin

Wszystko o Tchibo Cafissimo kapsułki

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana u schyłku lat 70-tych i powoli zdobywała sobie miliony zwolenników. Ten praktyczny system pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości w niesłychanie prosty sposób – wystarczy dolać wodę do pojemnika w ekspresie, umieścić kawę w kapsułce w dedykowanym zasobniku i już po minucie można rozkoszować się pobudzającą kawą.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Znamy kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w kapsułki z kawą u jednego dostawcy. Kwestia ta dotykała wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednakże w ostatnim czasie dostępnych jest na rynku – także w naszym kraju – sporo ich substytutów. Producent Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten posiada linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, iż pochodzi z jednej uprawy, zbioru oraz gatunku. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, bo stworzyło go wiele różnych składników, m.in. warunki atmosferyczne, które panowały w roku wzrostu roślin. Mieszanie kaw speciality z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi zabija ich niepowtarzalny nuty smak. Na rynku kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (100% robusta), a także z Kolumbii oraz Etiopii (100% arabika). W tych ziarnach wyraźnie odczuwalne są aromaty kwiatowe, czekoladowe i kakaowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – niedroga co dnia

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w urzędach czy hostelach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoka – przeważnie mieści się w granicy 1,20-1,60 zł. Świadczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza niż identyczny napój podawany w bufetach w biurze bądź w kawiarniach na mieście. Nietuzinkowe wzornictwo i niewysokie ceny ekspresów na kapsułki powodują, iż z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych domach. Z ich pomocą będziemy radować się filiżanką takiej kawy każdego dnia, a jednocześnie zaserwujemy gościom najwyższej jakości napój podczas okazjonalnych spotkań, nie lękając się o ogromne koszty. Jeśli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy wcześniej czy są kompatybilne z posiadanym przez nas ekspresem.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane treści