Sport, rekreacja, hobby Zakupy 

Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Kliknij tutaj, aby kupić toczki do jazdy konnej.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, a także być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane treści