Dbanie o zdrowie Zakupy 

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Zamów sprzęt do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu uciskowego – pobudzenie cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują maszyny do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje wiele zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowe urządzenie do presoterapii

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. Współcześnie osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi zaburzenia rytmu serca i nowotwór, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Powiązane treści