Szkolnictwo Żywność 

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Wejdź w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – przystrajać wypieki czy podawać i wybierać składniki. Chcesz wykorzystać fascynację Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale , co bardzo ważne, uczą się niezależności oraz rozwijają swoją kreatywność. A zarazem wyśmienicie się bawią. Ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów oraz łączenie ulubionych smaków – całość powoduje, iż dzieci z entuzjazmem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakich należy przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą też asystować rodzice, jest to zatem wspaniała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z profesjonalnym szefem kuchni

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny i organizowane są w Krakowie. Podczas warsztatów maluchy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przygotować smaczny makaron na słono lub słodko, ewentualnie podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, pachnącej pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też wyśmienitą deser – mus z polewą oraz kruchym ciastem. Lekcja powiązana z zabawą to najlepsza metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ulubionych potraw daje dzieciakom dużo szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu doskonałej pizzy bądź przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie nastawienie do maluchów.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Powiązane treści